Кметът на район „Изгрев“ д-р Делян Георгиев и посланикът на Германия Н.Пр. Ирене Планк обсъдиха напредъка на строителството на новото посолство на Федералната република. Работната среща бе в сградата на районната администрация.
Бяха уточнени допълнителни детайли, срокове, предизвикателства и перспективи, свързани със строежа и облагородяването на околното пространство.
Новата сграда на посолството, със своя модерен облик, допринася положително за образа на района и качеството на архитектурната среда, като продължава дългогодишните традиции на дипломатическите комплекси в квартал „Изгрев“.
“Прекрасните приятелски отношения между немската мисия и нашата община са пример за добросъседство и отлична съвместна работа на институциите през годините. Благодаря на посланик Планк за оперативността, готовността за бърза и адекватна реакция и разбира се, за доброто и уважително отношение към нашата администрация. Отношение, което изградихме и затвърдихме посредством работата си през годините назад”, заяви д-р Делян Георгиев.
Last modified: 21.04.2026
