СТОЛИЧНА ОБЩИНА - РАЙОН "ИЗГРЕВ"

Районната администрация на “Изгрев” е подсигурила всички условия за гласуване

17.04.2026

Обучението на секционните избирателни комисии за правилно и законово провеждане на изборите за Народно събрание на 19.04.2026г. (неделя) в район “Изгрев”, премина при голям интерес.
Стотици членове на СИК, номинирани от парламентарно представените партии и коалиции, получиха точни инструкции от членове на РИК как да изпълнят ангажиментите си в изборния ден, спазвайки стриктно законите на страната и Изборния кодекс.
Районната ни администрация е подсигурила всички условия за правилно и спокойно протичане на вота на територията на трите квартала в административната територия, за която отговаря.
Гражданите ще могат да упражнят правото си на глас в шест места за гласуване, както следва:
🟡 11. ОУ “Св. Пимен Зографски” – ж.к.”Дианабад”
🟡 105. СУ “Атанас Далчев” – ж.к.”Дианабад”
🟡 МТЦ “Интерпред” – ж.к. “Изгрев”
🟡 119. СУ “Акад. Михаил Арнаудов” – ж.к.”Изток”
🟡 СПГЕ “Княгиня Евдокия” – ж.к.”Изток”
🟡 СПГЕ “Джон Атанасов” – ж.к.”Изток”
🚹 В район “Изгрев” са сформирани още четири служебни секционни избирателни комисии, според изискванията на Изборния закон:
🟢 Подвижна СИК за хора с увреждания
🟢 СИК в УМБАЛ “Софиямед ЕАД”
🟢 СИК в МБАЛНП “Св. Наум”
🟢 СИК в Национална следствена служба
☎️ За нередности в изборния ден – неделя, гражданите могат да подават сигнали на тел. 112 или в СДВР и РПУ.

Last modified: 17.04.2026

Comments are closed.