Тази събота и неделя – 28 и 29 март, Столична община организира почистване на междублоковите пространства, детските площадки и местата за спорт и отдих.
Нека и ние, от район “Изгрев”, се включим активно в общоградската инициатива!
След прекъсването на официалните договори за сметоизвозване и сметопочистване на столицата в редица райони в това число и нашия, проблемите с чистотата в тревните площи и кварталите са видими за всички. Не се правят регулярните оборки, не се метат ежедневно улици, тротоари, спирки на градския транспорт и т.н. Няма машинно и ръчно миене на уличните платна…
За да не допуснем кварталите ни да се превърнат в сметище с преливащи кофи за битов отпадък, в район “Изгрев” положихме огромни усилия, за да организираме сами дейността по сметоизвозване. Намерихме техника, назначихме персонал и създадохме добра, кризисна организация. Благодарение на упоритата ни работа и финансирането от страна на Столична община, вече четири месеца “удържаме фронта” и се справяме сами с проблема.
Нямаме обаче, сили и финанси, за по-мащабни почиствания в кварталите. Затова, помощта на всеки е добре дошла. Нека тази събота и неделя излезем и почистим “Изток”, “Изгрев” и “Дианабад” заедно! Да докажем, че сме единни и ни е грижа за София. Районната администрация се ангажира да извози събрания и оставен до големите контейнери за смет отпадък, още през следващата седмица.
Благодарим ви за подкрепата и помощта!
Last modified: 25.03.2026

